Koupelna tvoří základ každé domácnosti. Slouží k očistě těla, duše i k úpravě už budujete úplně novou koupelnu či jste se pustili do rekonstrukce té současné, která je zastaralá a již přestala odpovídat Vašim nárokům a potřebám, čeká Vás její zařizování. A tak, když už je položena nová podlaha a stěny zdobí nové obklady, je čas zaměřit se na koupelnové vybavení.

Dopřejte si koupelnu, která bude designová, ale zároveň praktická a účelná, vytvořte z ní jeden harmonický celek. V úvahu vezměte také bezpečnost, úspornost a snadnou údržbu, protože se jedná o místo, které bývá na úklid velmi náročné. V koupelně rozhodně nesmí chybět vana nebo sprcha, záleží na Vašich preferencích a životním stylu. Někomu vyhovuje rychlé sprchování, jiný se rád naloží do vany plné pěny a relaxuje. Dobrým kompromisem může být vana s vanovou zástěnou.

Velkou roli hraje také velikost místnosti. Naštěstí dnes existuje široký sortiment vybavení speciálně určeného pro malé koupelny, které ušetří prostor, ale zároveň neuberou nic z Vašeho komfortu. Vybírat můžete z různých tvarů, velikostí i materiálů. Nedílnou a nejvyužívanější součástí každé koupelny je umyvadlo s vodovodní baterií, které by mělo do jejího interiéru krásně zapadnout. Designéři se opravdu činí, a tak je nabídka víc než pestrá. Pečlivě volte koupelnový nábytek, který musí nejen dobře vypadat, ale poskytovat také dostatek úložného prostoru. Vítanými vlastnostmi je také nenáročná údržba a odolnost vůči vlhkosti.

Koupelnu můžete spojit také s toaletou a získat tak prostornější a vzdušnější místnost. Na výběr jsou moderní a praktické závěsné klozety a WC mísy, u kterých si lze volit instalaci v jakékoli výšce – to ocení jak senioři a méně pohybliví lidé, tak také děti. Vybrat si však můžete také klasiku ve formě stojací WC mísy nebo kombinované WC klozety.

Je důležité, abyste se výběru jednotlivých prvků pečlivě věnovali, protože sortiment je opravdu široký a každý má jiné preference. V nové koupelně budete trávit hodně času po mnoho let, a proto s ní musíte být spokojeni po všech stránkách.